V současné chvíli usilovně připravujeme promítání pásma dokumentů filmového festivalu Jeden svět. (Více o festivalu zde.) Rádi bychom touto sérií dokumentů ukázali, že všichni jsme lidé. Bez ohledu na to, kde žijeme nebo čemu věříme. Jsme obyvatelé planety Země, jednoho světa.

My křesťané věříme, že všichni lidé bez rozdílu jsou stvořeni Bohem k Jeho obrazu a vztahu s Ním. Ale vypadá podle toho náš svět?

Přijďte se podívat na kvalitní dokumenty z dálných končin, ale i z nedaleka… Pojďme společně diskutovat o problémech našeho světa. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Místo a termíny promítání

Promítání bude probíhat vždy od 18:00 v malém sále hotelu Zlatá hvězda v následujících termínech:
19. 2.: Snímek Ilegální máma.
Přistěhovalci nemusí být zlí nebo zloději. Možná jen chtějí normální život jako my.

22. 2.: Snímek Úžasný Ázerbajdžán
Jaké mohou mít důvody lidé pro imigraci do Evropy?

26. 2.: Snímek Tři dary 
Situace není beznadějná, ale pomoc je nutná. Tento snímek dokumentuje pomoc Člověka v tísni třem rodinám v Afghánistánu.

1. 3.: Snímek Manželka za padesát ovcí 
To, čemu lidé věří, ovlivňuje jejich chování, kulturu a celou společnost.

5. 3.: Snímek Krev v mobilech 
Chování nás na západě ovlivňuje třetí svět víc, než by se zdálo! Kvůli určitým minerálům, které se používají v mobilních telefonech, umírají lidé.

8. 3.: Snímek Zemřít ukamenováním
Bez komentáře.

12. 3.: Snímek Epicentrum
Podobně jako Tři dary, i tento snímek dokumentuje českou pomoc.

15. 3.: Cestopisná přednáška Moje řecká zkušenost
Petr Škopek několikrát navštívil Řecko, které je jednou z tranzitních zemí, kam přichází uprchlíci z třetího světa. Petr, společně s týmem dalších, navštívil místa, kde uprchlíci bydlí. Má mnoho fotografií a zajímavých příběhů z těchto cest.