Reportáž z festivalu Život je víc

Poslední srpnový týden v Třeboni proběhla dlouho plánovaná akce, náš křesťanský festival s mottem „Život je víc!!“ Jeho náplň se odvíjela právě od této naší filosofie, kterou jsme se rozhodli s lidmi sdílet: V životě jde o mnohem víc než jen zdraví, peníze, štěstí, pokoj. Jde o věčného Boha, který nás miluje a rozhodl se nás vysvobodit ode všeho zlého!

Z festivalu

Program festivalu byl bohatý, nejčastěji jste nás mohli potkat v ulicích města nebo v parku. Povídali jsme si s lidmi o jejich světonázorech, nabízeli jsme modlitby a pozvánky na další body programu.

V zámecké zahradě jsme za pomoci týmu Jesus Revolution Italy pořádali programové bloky skládající se z tanců, dramat a příběhů, které jsme vyprávěli.

Pro děti byl každý den připravený program Awana, tvoření a první polovinu týdne i show Jaye Risnera, amerického baviče, který pracoval i v Disney Landu.

Pro starší generaci jsme tři večery v týdnu promítali filmy z festivalu Jeden svět. Tuto akci zaštiťuje organizace Člověk v tísni.

Ovšem nejlépe na nás reagovala skupina mládeže, kterou jsme po akci v parku zvali na večerní čajovnu. Tam jsme si mohli povídat, slyšet zajímavé příběhy a sledovat poetické vstupy progresivního umělce ze Vsetína.

Na závěr našeho festivalu byl na louce u Zlaté stoky (areál restaurace Pěšárna) koncert kapely OpenTHeaven.

Slovo závěrem

Možná jste nás v Třeboni potkali, možná ne, s jistotou ale mohu říci, že my jsme z festivalu mohli odjet s pocitem, že Třeboňáci jsou přece jenom přemýšliví lidé s touhou po porozumění životu, vesmíru a vůbec. Velmi rádi se do Třeboně budeme vracet a to nejen příští rok na festival v podobném stylu, ale také každých 14 dní na odpolední bohoslužby.