Pokud chcete znát lidový názor, běžte na Wikipedii. A tak jsem to také jednou udělal. Kázal jsem totiž o tom, že Bůh je láska. Ale co je to vlastně láska? Jak to dnes lidé vidí?

Wikipedie říká:

Láska je široký pojem … pro silný, kladný a spíše trvalý vztah k jiné osobě, případně i k ideji nebo věci.

Celá definice lásky je delší a snadno si ji najdete. Nicméně pozornému čtenáři neujde, že láska je pro dnešního člověka … široký pojem. Láska je něco, čemu moc nerozumíme a dalo by se říct, že nám moc nejde mít druhé rádi.

Mohl bych pokračovat výčtem statistik rozvodovosti nebo vyprávět historky z práce o tom, jak mi někdo nepomohl, i když mohl, a že lidé parkují před domem bezohledně a nemyslí na druhé, že by také mohli chtít zaparkovat, abych podpořil myšlenku, že moc lásky a ohleduplnosti na světě není… ano mohl bych.

Raději Vás ale chci pozvat na naše bohoslužby, kde se budeme v několika následujících setkáních zamýšlet nad tím, co je láska, kde se nám ztrácí, anebo také jak milovat nepřátele (což pro vás může být nápomocné třeba v situaci, jak vyjít se sousedem nebo kolegou) a v neposlední řadě i jak přijmout sám sebe.

Na to vše se může těšit, když navštívíte naše bohoslužby.